07 cze 2023

Święto czytania! Relacja z akcji ,,Jak nie czytam, jak czytam

0 Komentarzy

Zgłosiliśmy się do udziału w V edycji ogólnopolskiej akcji: „Jak nie czytam jak czytam” i z tej okazji zorganizowany został czytelniczy piknik.

Dnia 7 czerwca, w godzinach 9:50-11:30, atrium Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5, zamieniło się w ogromną plenerową czytelnię. 

Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 41, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 30 i Liceum Ogólnokształcącego nr 8 wraz z opiekunami, wzięli udział w czytelniczym pikniku. Uczestnicy przynieśli ze sobą koce i poduszki do siedzenia na trawie, przekąski, czapki i kapelusze przeciwsłoneczne i oczywiście książki! Każdy znalazł dla siebie miejsce w olbrzymiej przestrzeni atrium. Można było skorzystać z kolorowych, specjalnie przygotowanych ramek do zdjęć związanych z akcją. Dostępne były książki z biblioteki szkolnej dla zapominalskich, którzy nie zabrali ze sobą książek z domu. Chetni uczniowie mogli się przebrać za bohaterów ulubionych książek i wielu skorzystało z tej okazji. Tego dnia, w Szkole można było spotkać Alicję z Krainy Czarów, Dzieci z Bulerbyn, Hermionę i Harrego Pottera, Cukierka, piłkarzy i wiele innych ciekawych postaci. 

Udział w czytelniczej zabawie był świetną okazją do zintegrowania środowiska szkolnego i przedszkolnego-młodsi uczniowie i przedszkolaki mogli posłuchać historii czytanych przez koleżanki z liceum. Uczniowie i nauczyciele, mogli zrobić sobie sesje zdjęciowe w ramkach. Pogoda dopisała a czas w miłym towarzystwie kolegów, koleżanek i książek minął błyskawicznie. Przyjemnie poczytać w plenerze. 

Imprezie towarzyszył konkurs literacko plastyczny dla klas licealnych: „Obraz i słowo”, w którym zadaniem była interpretacja dzieła kultury, przygotowany przez panie Ewę Mielcarek i Małgorzatę Nierodę.

[do góry]
Skip to content