21 Maj 2021

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 2LA VIII LO, Dorota Duszenko, zdobyła trzecie miejsce w Konkursie Poezji Młodzieży Gliwickiej zorganizowanym pod patronatem grupy poetyckiej “Piszę, co czuję” oraz Rady Dzielnicy Sośnica.

Pisanie wierszy i literatura to zainteresowania laureatki, o których chętnie nam opowiedziała: 

“Poezja jest dla mnie czymś, co pozwala oderwać się od rzeczywistości, to coś, co pozwala wyrazić swoje emocje, zrozumieć drugiego człowieka i przede wszystkim czuć się zrozumianym. Moją ulubioną poetką jest Rupi Kaur, która potrafi perfekcyjnie przekazać wszystkie uczucia i emocje. Podziwiam ją za każde zdanie przelane na papier, które jest dla mnie inspiracją. W moich wierszach staram się ukazać subiektywne odczucia, nie zawsze pozytywne. Uważam, że gdy człowiek pisze to, co mu leży na sercu, jego poezja staje się po prostu lepsza”.

Poniżej przeczytacie nagrodzony wiersz Doroty.

[do góry]
Skip to content