23 Sie 2020

#dobrepraktyki #fioslaskie #FIO2020

W naszej szkole powstaje wyjątkowe miejsce!

U części naszych uczniów wielogodzinne funkcjonowanie w przestrzeni szkolnej, związane z obciążeniem nadmiarem silnych bodźców, powoduje ogromny stres, zmęczenie i trudności w radzeniu sobie ze swoimi emocjami. Dlatego tak ważne jest zapewnienie im przyjaznej przestrzeni, w której będą mogli wypocząć, wyciszyć się i uspokoić. Pomysł ten narodził się w głowach naszych nauczycieli już jakiś czas temu, ale dopiero dzięki dotacji z programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich mamy szansę go zrealizować. Projekt sali i wizualizacje, które Wam prezentujemy stworzyła dla nas Pani architekt Agnieszka Krygier, absolwenta Politechniki Krakowskiej. A prace już trwają – malujemy, kładziemy wykładzinę, skręcamy meble… Spieszymy się, by zdążyć na Wasz powrót do szkoły. Więcej informacji i zdjęć już wkrótce.

Sala będzie przeznaczona przede wszystkim dla naszych uczniów z niepełnosprawnościami, ale będzie ona otwarta dla każdego, kto poczuje potrzebę, by odzyskać równowagę i wewnętrzny spokój.

Pozdrawiamy i do zobaczenia 1 września! Wasi Belfrzy z Sikornika!

P.S. Szukamy nazwy dla sali wyciszenia. Jeżeli macie jakieś pomysły – zostawcie komentarz pod postem J

Śląskie Lokalnie – małe granty FIO @fioslaskie

Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego @narodowyinstytutwolnosci 

[do góry]
Skip to content