10 listopad 2018

Sukces poetycki Karoliny

0 Komentarzy

O tym, jak to jest zobaczyć swój tekst wydrukowany w tomiku poezji mogła przekonać się nasza absolwentka – Karolina Kotowska, która jeszcze jako uczennica naszego gimnazjum wzięła udział w konkursie poetyckim. Po długich obradach jury, które trwały aż do września tego roku, Karolina została laureatką i spośród 2500 tekstów, to właśnie jej tekst o Ojczyźnie znalazł się w tomiku ,,Antologia Poezji Dziecięcej i Młodzieżowej”. Tomik recenzowali m.in. prof. Jan Miodek, aktorka Anna Dymna, czy znany tekściarz – Jacek Cygan. 5 listopada w Teatrze Nowym w Zabrzu odbyła się uroczysta gala, w czasie której laureaci zostali nagrodzeni. Gratulujemy Karolinie!

“PATRIOTYZM-miłość ojczyzny”

Ojczyzną nazywam kraj, który lubię
Który doceniam, kocham i szanuję
Dla jednych to miejsce urodzenia
Dla innych miejsce przodków pochodzenia
Może być narodem
Także rodzinnym domem
Tutejszą kulturą wychowany
Bezpieczeństwem obdarowany
Hasło brzmi ojczyzna
Nasze poświęcenie
Jak piękna piosenka
Zagra niezłe brzmienie
Serce krzyczy- kocham
Rozum mówi- dbaj
Patriotą być powinnam
I szanować swój kraj
Wstyd nie ma tu miejsca
Bo to nasza kochana ojczyzna
Jak ptak szybujący po niebie
Szukający samego siebie
Jedno słowo, jeden krzyk
Patriotą jestem w mig
Magia wspomnień w sercu iskrzy
Bo historia w trawie piszczy

[do góry]
Skip to content