26 lt. 2018

Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu

0 Komentarzy

Dnia 14.02.2018 r. wybrani uczniowie  drugich klas naszego liceum uczestniczyli w pierwszych warsztatach w ramach Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu – projektu Klubu Jagiellońskiego. Jego celem jest wskazanie młodym ludziom, że miłość do Polski nie jest niczym archaicznym ani wstydliwym.

Podczas spotkania  uczniowie wzięli udział w grze politycznej. Zgodnie z jej zasadami zostali podzieleni na różne partie polityczne, które tworzyły Sejm. Dodatkowo, trzech uczestników pełniło rolę przedstawicieli środków masowego przekazu, które mogły działać zarówno na korzyść, jak i na niekorzyść danej partii. Będąc  posłami, uczniowie walczyli o jak największe poparcie opinii publicznej. Zawierali koalicje, wygłaszali mowy, a także uchwalali i odrzucali ustawy. Uczestnicy warsztatów  jednogłośnie stwierdzili, że rola polityka wcale nie jest taka łatwa.

Ze spotkania młodzież wyciągnęła bardzo ważną lekcję: NIE TAKI POLITYK ZŁY, JAK GO STEREOTYPY MALUJĄ.

 

[do góry]
Skip to content