16 grudzień 2017

Lekcja biblioteczna w MBP

0 Komentarzy
W dniu 11 grudnia 2017 r. uczniowie klasy 3a gimnazjum uczestniczyli w lekcji bibliotecznej w Bibliotece Centralnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach przy ul. Kościuszki.
Celem zajęć było zapoznanie się młodzieży z ofertą biblioteki oraz praktyczne zajęcia wyszukiwania informacji i korzystanie z katalogu OPAC.
Klasa została podzielona na 4 grupy, które samodzielne wyszukiwały określone tytuły książek na półkach. W książce znajdowała się koperta z zagadką, a za prawidłową odpowiedź były przyznawane punkty. Grupy również wypełniały elektroniczny test dotyczący historii Biblioteki Centralnej. Grupa, która zdobyła najwięcej punktów otrzymała nagrody książkowe.
Zajęcia były bardzo ciekawe i absorbujące uczniów.
[do góry]
Skip to content