09 Maj 2015

Dnia 30.04.2015 r. w naszej szkole odbyła się impreza pt. „Sport inaczej”. Była to już druga edycja tej formy zabawy sportowo-intelektualnej.

W zabawie uczestniczyła młodzież z klas integracyjnych Gimnazjum nr 2 (obecnie w szkole mamy cztery klasy integracyjne). Celem nadrzędnym imprezy była integracja środowiska szkolnego oraz ukazanie różnych form łączenia nauki z aktywnością sportowo-rekreacyjną.

Wspólnie spędzony czas na sali gimnastycznej w trakcie zabawy dostarczył jej uczestnikom wielu pozytywnych emocji. Każda klasa wystawiła drużynę składającą się z trzech dziewcząt i czterech chłopaków. Reprezentanci klas poszczególne zadania starali się wykonać z jak największą dokładnością, zaangażowaniem oraz wykorzystaniem swojej wiedzy i umiejętności w pełnym zakresie.

Poszczególne zadania polegały na wykonywaniu zadań ruchowych w połączeniu z wiedzą z zakresu matematyki i języka angielskiego. Poziom zadań był dostosowany do wiedzy uczniów  z poszczególnych klas. Uczestnicy zawodów w pierwszej kolejności rywalizowali między sobą, a po podsumowaniu wyników całego zespołu otrzymywali punkty, które decydowały o rywalizacji klasowej.

Podsumowanie poszczególnych konkursów w rywalizacji klasowej:

I           miejsce            zdobyła            klasa 3 a

II          miejsce            zdobyła            klasa 2 b

III         miejsce            zdobyła            klasa 1 a

IV         miejsce            zdobyła            klasa 2 a

                                                                                  Ze sportowym pozdrowieniem!

[do góry]
Skip to content