28 kwiecień 2014

Dnia 28.04.2014 roku w naszej szkole odbyła się impreza pt. „Sport inaczej” dla klas integracyjnych Gimnazjum nr 2 w Gliwiach. We wspólnej zabawie uczestniczyła młodzież, która miała do wykonania bardzo urozmaicone zadania sprawnościowo- intelektualne. W roli sędziów, oprócz nauczycieli, wystąpiła młodzież klasy licealnej – I LA, która jest również klasą integracyjną w VIII LO.

Na początku zostały przeprowadzone konkursy drużynowe dla poszczególnych klas integracyjnych. W czasie wyścigów przedstawiciele klas pokonywali wyznaczony dystans w ściśle określony sposób: skakali w workach, prowadzili piłeczkę unihoca kijkami, dmuchali piłeczkę pingpongową za pomocą pałeczki sztafetowej, biegli w parach ze związanymi nogami, rzucali gazetą, ścigali się po karimatach i przeciągali linę. Oprócz tego po każdym pokonaniu wyznaczonego dystansu zawodnik przynosił zadanie dodatkowe a zespół wspólnymi siłami rozwiązywał to zadanie. Zadania dodatkowe były z różnych przedmiotów oraz były dostosowane do poziomu poszczególnych klas. Za każde prawidłowo rozwiązane zadanie zespół uzyskiwał dodatkowe punkty. W końcowej klasyfikacji najlepszym zespołem okazała się drużyna z klasy 2 a. Każdy uczestnik wyścigów otrzymał soczek i batonik a klasa dostała dyplom na pamiątkę wspólnej zabawy.

W drugiej części imprezy odbyły się konkursy indywidualne. W czasie tych konkursów młodzież sprawdzała swoje umiejętności zręcznościowe i celność. Chłopcy i dziewczęta rywalizowali w odbiciach piłki od ściany, łowili rybki, rzucali kółkami na tyczki, rzucali piłeczką unihoca do kosza oraz zbijali mini-kręgle. Dla zwycięzców poszczególnych konkursów – trzy pierwsze miejsca – przewidziano nagrody rzeczowe i dyplomy.

W ten oto sposób młodzież klas integracyjnych w miłej i przyjemnej atmosferze spędziła czas na sali gimnastycznej integrując się ze sobą. Młodzież licealna zdobyła doświadczenie w organizacji imprezy oraz poszerzyła umiejętności organizacyjno-sędziowskie. Na zdjęciach są przedstawione zmagania uczestników imprezy. Wszystkim bardzo dziękuję za wspólną zabawę i pomoc.

Klasyfikacja

[do góry]
Skip to content