15 Gru 2013

Spotkanie dotyczące osób niepełnosprawnych

0 Komentarzy

Dnia 3 grudnia 2013 r. pięcioro uczniów naszej szkoły uczestniczyło w spotkaniu dotyczącym osób niepełnosprawnych, które odbyło się w ZSO nr 7 w Gliwicach w ramach Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Dzięki ciekawej prezentacji uczniowie gliwickich szkół mogli się tam dowiedzieć wielu praktycznych rzeczy na temat różnych rodzajów niepełnosprawności i chorób. Poznaliśmy też wyniki sondy ulicznej, dotyczącej opinii mieszkańców Gliwic na temat niepełnosprawności.

Najciekawsze było spotkanie z gośćmi, osobami niepełnosprawnymi, które dobrze radzą sobie w życiu codziennym, rozwijają swoje zainteresowania, pasje i talenty, np. grają w rugby na wózkach, malują, śpiewają, grają na instrumentach.

Naszą uwagę przyciągnęła dziewczyna o niezwykłej pasji do malowania, która mimo poważnej niepełnosprawności uczy się w szkole masowej i rozwija stale swój talent malarski.

Osoby niepełnosprawne pokazują nam, że mimo trudności, jakie często niesie z sobą choroba, można spełniać swoje plany. Warto walczyć z przeciwnościami losu i realizować pasje i marzenia. A tym osobom, które nie są w stanie same radzić sobie na co dzień – trzeba, warto rozsądnie pomagać.

[do góry]
Skip to content