03 gru 2013

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

0 Komentarzy

3 grudnia 2013 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły nosili plakietki symbolizujące to święto. Plakaty wykonane przez uczniów i rozwieszone w całej szkole nie tylko podkreślały obchody tego dnia, ale również nakłaniały do przemyśleń.

Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w prelekcjach prowadzonych przez członków Polskiego Związku Niewidomych – Koło w Gliwicach. Prelekcje te miały na celu zwrócenie uwagi naszej młodzieży na problemy, z jakimi osoby niewidome i niedowidzące borykają się w życiu codziennym. Chętni mogli poznać sprzęt, który osobom niewidomym służy do przezwyciężania barier, na jakie napotykają na co dzień. Uczniowie próbowali swych sił pisząc na maszynie do pisania pismem Brajla, spacerowali z laską, a także używali czujnika cieczy. Poza tym dowiedzieli się, na czym polega punktowy system pisma Brajla, zobaczyli specjalne szachy, piłkę, lupy, mówiący zegarek, auto-lektora oraz wiele innych specjalistycznych urządzeń.

W imieniu nauczycieli oraz uczniów serdecznie dziękujemy gościom za przekazanie nam tylu ważnych informacji i wskazówek, które pomogą nam świadomie i pełniej włączyć się w życie osób niewidomych i niedowidzących.

Komisja ds. Integracji

[do góry]
Skip to content