29 sty 2013

Projekt UNICEF „BiznesKlasa”

0 Komentarzy

W październiku 2012 r. nasza szkoła przystąpiła do projektu „BiznesKlasa”UNICEF. Osobami, które podjęły się jego realizacji były uczennice klasy 1LB: Agnieszka Biegaj oraz Dorota Siatecka.

W ramach akcji uczennice zapoznały się z sytuacją dzieci w krajach rozwijających się. W oparciu o specjalnie przygotowane materiały edukacyjne dowiedziały się na czym polega pomoc humanitarna i rozwojowa, jak ważny jest dostęp do czystej wody, do edukacji, a także jak walczyć z niedożywieniem dzieci na świecie. Przybliżając sobie problemy współczesnego świata, zrozumiały los milionów dzieci w najbiedniejszych krajach. Ich zadaniem w projekcie było wcielenie się w role Managerów Pomocy Humanitarnej zaproszenie przedstawicieli lokalnego biznesu (przedsiębiorców, właścicieli firm, osoby prowadzące własną działalność gospodarczą) na Galę Biznesu na Rzecz Dzieci i zbiórka darowizn.

Jednakże, aby to wszystko zorganizować dziewczyny musiały też napisać biznesplany.

W grudniu zorganizowały zbiórkę darowizn podczas świątecznego kiermaszu. Następnie nawiązały kontakt z lokalnymi przedsiębiorcami i wręczyły im zaproszenia na Galę Biznesu, która odbyła się 29 stycznia 2013r. Podczas Gali zaprezentowały pomoc humanitarną jako formę inwestycji – tę najbardziej wartościową, bo w życie dziecka. Zachęciły przedsiębiorców do „zainwestowania” w artykuły pomocy humanitarnej przekazywane przez UNICEF potrzebującym w najbiedniejszych krajach świata.

Dzięki tym działaniom stały się aktywnymi uczestnikami wielkiego, bo ogólnoświatowego, projektu pomocy humanitarnej.

Łączna kwota zebrana przez szkołę na rzecz projektu UNICEF wynosi 485zł.

Opiekunowie:

Barbara Ozga-Strzyż i Barbara Smolnik

[do góry]
Skip to content