23 Maj 2012

„Górnośląskie Dwójki do Unii Europejskiej”

0 Komentarzy

Dnia 23.05.2012 r. uczniowie naszego gimnazjum brali udział w konkursie „Górnośląskie Dwójki do Unii Europejskiej” zorganizowanym przez Gimnazjum nr 2 w Rudzie Śląskiej.

Na imprezę zostali zaproszeni tylko uczniowie uczący się w gimnazjach nr 2 z terenu naszego województwa. W związku z tym mieliśmy przyjemność poznać koleżanki i kolegów między innymi z Łazisk, Knurowa, Bytomia, Piekar Śląskich, Tarnowskich Gór. Naszą szkołę reprezentowali Angelika Witko i Dawid Yerginyan z klasy IIIa.

Impreza pod honorowym patronatem Prezydent Miasta Rudy Śląskiej miała charakter wielozadaniowych konkurencji, w których sprawdzało się wiedzę z języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie i geografii. Zadania były różnorodne: w postaci pytań (zawartych w balonach), prezentacji multimedialnych, pytań muzycznych, krzyżówek geograficznych, wystawy dotyczącej postaci z lektur oraz atrybutów związanych ze związkami frazeologicznymi.

Niestety, naszym uczniom nie udało się stanąć na podium, ale za wkład i trud pracy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Na poprawę humoru zostaliśmy zaproszeni na pyszny poczęstunek.

Na zakończenie konkursu pani Prezydent krótko podsumowała wyniki oraz pogratulowała wszystkim uczestnikom dużej wiedzy, nie tylko szkolnej, ale i dotyczącej Unii Europejskiej.

[do góry]
Skip to content