13 Sty 2012

Lekcja z panią Agnieszką Filipkowską

0 Komentarzy

13 stycznia 2012 r. klasa 2A LO miała przyjemność uczestniczyć w lekcji prowadzonej przez absolwentkę naszej szkoły Panią Agnieszkę Filipkowską cierpiącą na rdzeniowy zanik mięśni. Podczas lekcji towarzyszyła nam telewizja TVP Katowice, która zbierała materiał do reportażu o Pani Agnieszce.

Zajęcia miały formę warsztatów, na których mogliśmy bliżej poznać i zrozumieć życie osób niepełnosprawnych. Wykonaliśmy kilka ćwiczeń, dzięki którym mogliśmy uświadomić sobie jakie zawody może wykonywać osoba niepełnosprawna tak, by czuła się spełniona.

Pani Agnieszka podziękowała także naszej szkole za prowadzoną akcję zbierania nakrętek, dzięki której ma nadzieję uzyskać jakąś część środków finansowych na leczenie w Chinach. Obiecała nam, że wyśle do nas kartkę z Chin kiedy uda jej się ten wyjazd zrealizować.

Czekamy więc, Pani Agnieszko na dobre wieści i pozdrowienia z Chin.

Wszystkich zaś uczniów naszej szkoły gorąco zachęcamy do udziału w akcji zbierania nakrętek, którą prowadzą: Pani Izabela Drdzeń i Pani Agnieszka Złotek –Janiec w Gimnazjum oraz Pani Barbara Byczyńska w Liceum.

Zobacz film wyemitowany przez TVP Katowice

2012 - A. Filipkowska

[do góry]
Skip to content