Osiągnięcia 2017/18

Osiągnięcia uczniów ZSO nr 5 w roku szkolnym 2017/18

• Drużyna VIII LO w składzie: Chowaniec Michał, Twardy Jakub, Fabian Patryk, Pyrka Sebastian, Giera Kamil, Zuzewicz Jakub zdobyła III miejsce w powiatowych zawodach lekkoatletycznych w sztafetowych biegach przełajowych chłopców szkół średnich.
  • Drużyna Gimnazjum Sportowego w składzie: Wala Oskar, Radecki Michał, Karpeta Artur, Jakucewicz Kostek, Sulma Dariusz, Sarnecki Kacper zdobyła I miejsce w powiatowych zawodach w sztafetowych biegach przełajowych chłopców.
  • Drużyna Szkoły Podstawowej nr 23 w ZSO nr 5 w Gliwicach zdobyła II miejsce w powiatowych zawodach w sztafetowych biegach przełajowych..
  • Zespół wokalny Szkoły Podstawowej nr 23 w Gliwicach zdobył III miejsce w IX Miejskim Festiwalu Piosenki Szkolnej „Szkolny Dzwonek”.
  • Drużyna Gimnazjum Sportowego zajęła IV miejsce w finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej Województwa Śląskiego w sztafetowych biegach przełajowych chłopców.
  • Dominika Kuźniarz z Gimnazjum nr 2 oraz Jan Drągowski z VIII LO zajęli drugie miejsca na torze przeszkód (Dominika) i w konkurencji rzut ringo do celu(Janek) podczas XVIII Paraspartakiada Śląska i Zagłębia.
  • Sebastian Świaczny, uczeń klasy 2A VIII LO, zdobył wyróżnienie w X edycji Wojewódzkiego Turnieju Artystycznego,
  • Tomasz Piszkała, uczeń klasy 3A VIII LO, zakwalifikował się do w drugiego (diecezjalnego) etapu Olimpiady Teologii Katolickiej.
  • Uczniowie ZSO nr 5: Maciej Czernichowski – Gimnazjum nr 2 oraz Jan Jachynowski  – Szkoła Podstawowa nr 23 zakwalifikowali się do II etapu Międzyszkolnego Dyktanda z Języka Angielskiego.
  • Maciej Borycka, uczeń klasy 2C VIII LO otrzymał wyróżnienie w IX edycji ogólnowojewódzkiego konkursu „Katyń – prawda i kłamstwo”, organizowanego przez Europoseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigę Wiśniewską.