Osiągnięcia 2016/17

Osiągnięcia uczniów ZSO nr 5 w roku szkolnym 2016/17

Drużyna Gimnazjum Sportowego w składzie: Kaczor Norbert, Krzysztof Grzegorz, Małyszka Patryk, Pieczka Marek, Sawicki Paweł, Sujecki Sebastian, Mrozik Alan zdobyła II miejsce w sztafetowych biegach przełajowych chłopców.

Drużyna VIII LO w składzie: Borkała Remigiusz, Golasiński Dawid, Golonka Robert, Halama Dominik, Jezik Mateusz, Kania Szymon, Wiącek Tomasz zajęła I miejsce i zapewniła sobie udział w wojewódzkich zawodach w biegach przełajowych szkół ponadgimnazjalnych.

Reprezentacja VIII LO w składzie: Aleksander Kowol, Damian Gilewski oraz Tomasz Wiącek zajęła II miejsce w regionie w zawodach tenisa stołowego szkół średnich.

Jan Stańczyk, uczeń VIII LO, zajął III miejsce w slalomie na wózkach inwalidzkich podczas XVII Paraspartakiady Górnego Śląska i Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

Martyna Marszałek z kl. IIa Gimnazjum nr 2 zajęła III miejsce w kategorii małych form literackich podczas 9 edycji Wojewódzkiego Konkursu Artystycznego zorganizowanego przez GCE.

Monika Górnik z kl. IA VIII LO zajęła III miejsce w kategorii poetyckiej podczas 9 edycji Wojewódzkiego Konkursu Artystycznego zorganizowanego przez GCE.

Szymon Brom z kl. I A VIII LO otrzymał wyróżnienie w konkursie na pracę plastyczną, który towarzyszył akcji „Kalendarz w każdej klasie” zorganizowanej przez Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach.

Natalia Teska, uczennica klasy 1a Gimnazjum nr 2,  zdobyła pierwsze wyróżnienie w II edycji konkursu fotograficznego „Po stronie Natury” zorganizowanego przez Żywiec Zdrój i National Geographic Polska.