Osiągnięcia 2015/16

Osiągnięcia uczniów ZSO nr 5 w roku szkolnym 2015/16

• Wiktoria Jaśkiewicz, uczennica z klasy Ia Gimnazjum nr 2, zdobyła I miejsca w Barrel Racing oraz Pole Bending podczas Mistrzostw Polski w jeździe western.
  • Dominika Kuźniarz z klasy 1b Gimnazjum nr 2 oraz Jan Stańczyk z klasy 2A VIII LO zdobyli pierwsze miejsca podczas XVI Paraspartakiady Śląska i Zagłębia.
  • Karolina Korba z klasy IIA VIII LO zakwalifikowała się do II etapu XVII Olimpiady Geograficznej.
  • Uczniowie klasy IIIb Gimnazjum nr 2: Julia Gasińska i Mateusz Bieniek zdobyli III miejsce w VI Międzyszkolnym Konkursie Frazeologicznym „Licz się ze słowami” zorganizowanym w ZSO nr 1 w Gliwicach.
  • Karina Szymańska, uczennica VIII LO, zdobyła  II miejsce w IMiędzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego „The Best Orator”, zorganizowanym przez Górnośląskie Centrum Edukacyjne.
  • Karolina Muzyka oraz Wiktoria Ryczkowska, uczennice Gimnazjum nr 2, zajęły II miejsce w konkursie Mini Masterchef zorganizowanym przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gliwicach.
  • Paulina Szyguła, uczennica kl. 3a Gimnazjum nr 2, zdobyła III miejsce za rysunek pleneru podczas VIII Międzyszkolnej Sesji Przyrodniczo-Artystycznej dla uczniów gimnazjum i liceum „Na leśnych ścieżkach” zorganizowanej przez VII LO w Gliwicach.
  • Uczniowie Gimnazjum nr 2 zdobyli I miejsce w V edycji Mistrzostw Gliwic Szkół Gimnazjalnych w Beach Soccer.
  • Mariusz Dziech, uczeń Gimnazjum nr 2 w Gliwicach, zdobył wyróżnienie w XIV Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Poezja czasów wojny i okupacji” zorganizowanym przez ZSO nr 5 w Gliwicach.
  • Reprezentacja Gimnazjum nr 2 zdobyła II miejsce w IX Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 3 w Gliwicach.