Agnieszka Ciepiela

Po ukończeniu Liceum nr 8 dostałam się na Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach na kierunek turystyka i rekreacja, ze względu na to, iż chciałam połączyć zamiłowanie do sportu z zainteresowaniem do turystyki. Mogłam dogłębnie poznać rożne rodzaje sportu jak np. tenis ziemny, skoki na trampolinie, joga, lekkoatletyka, taniec, różne formy fitnessu. Choć były wzloty i upadki, to ukończyłam licencjat w stopniu bardzo dobrym ze specjalności pilot wycieczek.

Po pierwszym miesiącu na studiach magisterskich, postanowiłam coś zmienić w swoim życiu i przerwać studia, przynajmniej czasowo. Oderwałam się od tej rutyny i teraz realizuje się w branży turystycznej. Pracuję jako pilot autobusów w przewozach międzynarodowych w firmie Sindbad. Jest to bardzo odpowiedzialna praca. Do moich obowiązków należy ogólnie pojęta opieka nad pasażerem (przyjęcie pasażera, sprawdzenie lub sprzedaż biletu, przydzielenie miejsca, poinformowanie o ewentualnych przesiadkach), służymy pasażerom ofertę z pokładowego mini-baru oraz rozliczenie całego wyjazdu pod względem finansowym i statystycznym. Wyjazdy głównie są do Niemiec, Francji, Włoch, Szwajcarii.

Idąc do ósemki do klasy o profilu teatralno – filmowym poczułam większą pewność siebie. A po ukończeniu liceum, poczułam taką chęć by iść może w stronę turystyki, ze względu na częste podróże. Jestem zadowolona, że udało mi się znaleźć pracę po mojej specjalizacji studiów. 

Chciałam podziękować całemu gronu pedagogicznemu za trud włożony w moją edukację 😉 w końcu spędziłam w tej szkole 6 lat (gimnazjum i liceum).

Agnieszka

Skip to content