10 Gru 2020

Olimpiada Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości

0 Komentarzy

Dnia 30 października uczniowie naszej szkoły: Oliwier Zawidowski, Marta Czamberg, Wiktoria Jagielak, Dagmara Szeszko, Paulina Koc, Oliwia Paśnik i Daria Momot wraz z ponad 2000 uczestników z całej Polski wzięli udział, online, w Olimpiadzie Wiedzy
o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości, organizowanej pod patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości.

W ramach konkursu uczestnicy zmierzyli się z tematyką zagadnień prawnych, dotyczącą ważnych kwestii, bliskich młodym ludziom takich jak m.in.: zdolność do czynności prawnych, odpowiedzialność karna małoletnich, ochrona praw konsumentów, prawo w sieci, prawo autorskie, prawo samorządowe, zagadnienia ustrojowe, a także szeroko rozumianą interdyscyplinarną wiedzą ogólną, w szczególności obejmującą zakres wiedzy o społeczeństwie.

[do góry]
Skip to content