20 Lut 2020

Spotkania z Mistrzami – Gerard Badia

0 Komentarzy

20 lutego 2020 r., w ramach kolejnej już edycji „Spotkań z Mistrzami”, gościliśmy w naszej szkole piłkarza PIAST Gliwice, p. Gerarda Badia. Spotkanie przybrało charakter dialogu młodzieży z Piłkarzem. Uczniowie mieli mnóstwo pytań. Czasem trudnych, czasem śmiesznych.

Gerard Badía Cortés – hiszpański piłkarz występujący na pozycji pomocnika w polskim klubie Piast Gliwice. Badía rozpoczął swoją karierę w Tortosie, skąd latem 2008 roku przeszedł do Gavy. Rok później został zawodnikiem rezerw Realu Murcia. Po roku zdecydował się podpisać kontrakt z Guadalajarą, w której to drużynie występował przez kolejne trzy lata. Latem 2013 roku związał się z Noji. 6 lutego 2014 roku został na pół roku wypożyczony do Piasta, a latem tego samego roku trafił do klubu na stałe.

Gerardowi Badia bardzo serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniu i życzymy powodzenia w dalszej karierze.

[do góry]
Skip to content