20 Lut 2020

Nasi licealiści szturmują Katowice

0 Komentarzy

W lutym uczniowie klas pierwszych i drugiej liceum często odwiedzali Katowice. Głównym celem wizyt było Muzeum Śląskie w Katowickiej Strefie Kultury, ale także Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka.

Uczniowie klasy I LE 6 lutego w Laboratorium  przestrzeni teatralnych brali udział w warsztatach W teatrze Williama Szekspira. Projektowali z tkanin i innych materiałów kostiumy według wzorców renesansowych. Niezwykle interesujące okazały się też zajęcia 20 lutego dla uczniów klasy II LA w Galerii sztuki polskiej. Obcując z obrazami najwybitniejszych polskich twórców, poznawali zasady analizy z elementami interpretacji dzieł malarskich, a następnie przeprowadzali analizę wybranych obrazów, m.in. Jacka Malczewskiego, Aleksandra Gierymskiego, Józefa Pankiewicza.

Natomiast uczniowie klasy I LD 18 lutego uczestniczyli w dwóch wykładach w ramach organizowanego przez Centrum Informacji Naukowej i Bibliotekę Akademicką, Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Śląskiego, Towarzystwo Miłośników Języka Polskiego i Stowarzyszenie VIA LINGUAE  IV Tygodnia Języka Ojczystego. Dowiedzieli się, jak w języku odzwierciedlony jest świat zmysłów i jak praktycznie wygląda sprawa paronimów, czyli wyrazów mylonych.

Luty przebiega zatem pod znakiem wielu wrażeń naukowych i estetycznych.

[do góry]
Skip to content