09 Lut 2020

Uczniowie klasy I  LD w ostatnim tygodniu stycznia dwukrotnie odwiedzili Katowicką Strefę Kultury i dwa jej ważne obiekty: Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Muzeum Śląskie.

27 stycznia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, w bliskim sąsiedztwie Spodka, uczestniczyli w 4. Śląskim Festiwalu Nauki i dwóch wykładach zorganizowanych w ramach różnorodnych aktywności, a 31 stycznia w imponującym wnętrzu Muzeum Śląskiego brali udział w warsztatach W teatrze Williama Szekspira. Poznali historię teatru od starożytności do renesansu oraz projektowali i prezentowali kostiumy z czasów teatru elżbietańskiego. Zajęcia odbywały się na jedynej w Europie ekspozycji scenografii i kostiumów teatralnych zwanej Laboratorium przestrzeni teatralnych.

Oba wyjazdy dostarczyły młodzieży wielu nowych doświadczeń i pozytywnych emocji.

[do góry]
Skip to content