24 Wrz 2019

Jak świadomie korzystać z informacji? Kliknij. Sprawdź. Zrozum.

0 Komentarzy

W dniu 19 września br. klasa 7B pod opieka Haliny Kranz oraz Anny Strachocińskiej uczestniczyła w zajęciach dla młodzieży na temat: „Jak świadomie korzystać z informacji”. Zajęcia odbywały się w MBP Filii nr 15 w Gliwicach w ramach projektu Kliknij. Sprawdź. Zrozum. Organizatorem Akcji jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego z siedzibą w Warszawie. Celem zajęć było:

  • poszerzenie świadomości nt. informacji: czym jest, skąd się bierze, do czego służy;
  • podniesienie świadomości nt. obecności fake newsów w życiu codziennym;
  • zwiększenie umiejętności korzystania z aplikacji wspierających weryfikowanie prawdziwości informacji.

Prezentacja multimedialna, ćwiczenia oraz dyskusja grupowa zapoznały uczniów z tematyką typologii fake newsów oraz przyczynami dlaczego łapiemy się na nieprawdziwe informacje. Uczestnicy zajęć dokonali analizy czynników dlaczego ludzie wierzą w fake newsy i uświadomili sobie znaczenie krytycznego myślenia w życiu codziennym podczas analizy źródeł i odróżnianiu prawdy od nieprawdy ( newsa od fake newsa). Uczniowie korzystali ze swoich smartfonów jako osobistych narzędzi edukacyjnych w celu weryfikacji podanych informacji w „Arkuszu ocen- prawda czy fałsz”.

[do góry]
Skip to content