14 Cze 2019

12 czerwca 2019 r. uczniowie ZSO nr 5 odwiedzili halę sportową Arena Gliwice. Arena Gliwice to halowy obiekt o przeznaczeniu widowiskowo-sportowym. To także jeden z najnowocześniejszych i największych obiektów tego rodzaju w Polsce. Na Śląsku nie ma sobie równych.
W pierwszej kolejności wizyta na Małej Arenie i troszkę aktywności fizycznej. Mimo ekstremalnej temperatury na zewnątrz, przyjemny chłód na sali zachęcał do uczestnictwa w grach i zabawach.
Następnie grupy poznały halę od środka. Jak dopasować wnętrze hali do koncertu ,a jak do widowiska sportowego? Jakie wydarzenia wymagały największych zmian i pracy? Tego typu ciekawostki opowiadał przewodnik, który oprowadził uczniów po zakamarkach hali, loży VIP czy strefie premium, a szef działu technicznego zdradził kilka informacji dotyczących wymagań technicznych. Opowiedział o warunkach bezpieczeństwa, nagłośnieniu hali, konstrukcji itp.

[do góry]
Skip to content