26 Maj 2019

22 maja 2019 r. uczniowie klasy III „a” naszego gimnazjum wzięli udział w ostatnim z cyklu Symfonicznych koncertów edukacyjnych – Polska w muzyce cudzoziemców organizowanych z okazji stulecia niepodległości Polski.

Tym razem za pulpitem  dyrygenckim stanął František Macek, jako soliści wystąpili: klarnecista  Bartłomiej Dobrowolski i mezzosopran Anna Borucka, a koncert prowadził Piotr Matwiejczuk.

W prezentowanych przez świetną Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia utworach takich kompozytorów jak: Antonín Dvořák, Carl Maria von Weber, Michaił Glinka, Modest Musorgski, Mikołaj Rimski-Korsakow, Richard Wagner, Francis Poulenc wsłuchiwaliśmy się w rytmy polskich tańców narodowych poloneza i krakowiaka.

Koncert dostarczył nam wielu wrażeń muzycznych.

[do góry]
Skip to content