07 Kwi 2019

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

0 Komentarzy

Na znak solidarności z osobami z autyzmem już po raz kolejny Zespół ds. Integracji  przygotował w naszej szkole obchody Światowego Dnia Autyzmu. 

Celem akcji było przybliżenie problematyki funkcjonowania osób z autyzmem. W ramach obchodów zawieszono plakaty na ścianach, wykonano okolicznościową gazetkę, zaświeciła także niebieska lampka na szkolnym łączniku. Każdy uczeń i pracownik szkoły,  otrzymał specjalną naklejkę informującą o dzisiejszym wydarzeniu. Również rodzice uczniów otrzymali ulotki zawierające informacje o funkcjonowaniu osób z autyzmem. Zorganizowano także uroczysty przemarsz, po to, aby uświadomić mieszkańcom Sikornika, że osoby z autyzmem żyją wokół nas. W ramach obchodów odwiedziliśmy także sąsiadującą Szkołę Podstawową nr 41 oraz przedszkole.

W przygotowania do obchodów Dnia Autyzmu chętnie przyłączył się także Szkolny Klub Wolontariatu.

[do góry]
Skip to content