31 Mar 2019

Dzień Przedsiębiorczości w VIII LO

0 Komentarzy

Dnia 20.03.2019 r. uczniowie klas 1LA i 1LB uczestniczyli w obchodach Dnia Przedsiębiorczości. Jest to program jednodniowych wizyt w firmach lub instytucjach dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. W naszej szkole realizowany jest po raz trzeci.

W tym dniu uczniowie zgłaszali się w firmie bądź instytucji na umówiona godzinę, zapoznawali się z działalnością tej firmy i przechodzili na wyznaczone stanowisko pracy – poznawali zakres obowiązków, zadania na ten dzień.

Dzięki takim doświadczeniom  młodzi ludzie mogą zweryfikować swoje wyobrażenia o pracy na danym stanowisku, poznają potencjalnych pracodawców, promują siebie, ułatwiają wybór dalszej ścieżki edukacyjnej. Uczniowie spędzili ten dzień w bardzo różnych firmach i instytucjach m.in: PKP-Polskie Linie Kolejowe ,biuro nieruchomości, biuro podatkowe, Tauron, Anytime- Centrum Diagnozy, Terapii i Rehabilitacji, kancelaria adwokacka,Poradnia Skórno-Wenerologiczna i inne.

Dziękuję za zaangażowanie. Zapraszam do udziału za rok.

Anna Wojtanowska

[do góry]
Skip to content