16 Mar 2019

Dni Gliwickich Młodych Naukowców – podsumowanie

0 Komentarzy

12 marca 2019 r. w Centrum Kongresowym Politechniki Śląskiej przy ul. Konarskiego 18B odbyła się uroczystość podsumowania VI Edycji Projektu Edukacyjnego „ Dni Gliwickich Młodych Naukowców”, w której mieliśmy zaszczyt uczestniczyć. Jak co roku patronat nad projektem sprawowali: Prezydent Miasta Gliwice Zygmunt Frankiewicz, Rektor Politechniki Śląskiej prof. dr inż. Arkadiusz Mężyk oraz Dyrektor Delegatury w Gliwicach Kuratorium Oświaty w Katowicach Jacek Tarkota.

Zasadniczym celem projektu była popularyzacja wśród dzieci i młodzieży gliwickich szkół nauk ścisłych oraz, po raz pierwszy, humanistycznych. 

Po otwarciu uroczystości i wystąpieniach oficjalnych gości nastąpiło podsumowanie „Dni Gliwickich Młodych Naukowców” oraz wręczenie nagród laureatom poszczególnych konkursów, wśród których znaleźli się również uczniowie naszej szkoły (SP 23): Oliwier Nowak z kl. 8a, Paweł Lulewicz  i Antoni Siwoń z kl. 8s. Chłopcy zajęli II miejsce w Konkursie Matematycznym Naukowej Ligi Szkół Podstawowych.

Następnie młodzież została zapoznana z ofertą Politechniki Śląskiej. 

Po przerwie, podczas której zebrani mogli zwiedzać wystawy nagrodzonych prac uczniów, jak również zapoznać się z pracami kół naukowych PŚ, odbyły się warsztaty przygotowane przez różne wydziały uczelni. Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni na warsztaty na Wydziale Architektury, które przeprowadził dr hab. inż. arch. Krzysztof Rostański prof. nzw. PŚ. Zajęcia zaczęły się wykładem i prezentacją nt.: „Strukturalizm przyrodniczy w architekturze”. Następnie młodzież miała okazję wykorzystać swoją kreatywność i umiejętności układając, projektując różne budowle z drewnianych klocków. Uczniowie miło spędzili czas bawiąc się i jednocześnie ucząc.

[do góry]
Skip to content