10 Lis 2018

Szymon Brom, uczeń kl. III LA VIII LO, od 10 roku życia  interesuje się animacją.

W 2010 r. wykonał swoją pierwszą namiastkę animacji, rysując kolejne klatki w starym zeszycie. Potem w 2011 r. tą samą metodą zaanimował postać.

W 2012 r. wziął udział w warsztatach w kinie Amok, gdzie uczył się profesjonalnych technik animacji poklatkowej. Rok później był na warsztatach non-camera, malował wtedy bezpośrednio na taśmie filmowej. Na kolejnych warsztatach wspólnie z grupą kolegów stworzył dwuminutowy film pt. „Kim jestem?”. W 2015 r. ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej otrzymał profesjonalny stół do animacji. Stworzył wtedy rysunki do filmu pt. „Kwiatki”. Film ten „ożył” teraz, dzięki aplikacji na telefon komórkowy.

Szymon każdą wolną chwilę poświęca swojej pasji – rysuje, udoskonala technikę tworzenia animacji. Czasami rysuje nawet na lekcjach…

[do góry]
Skip to content