18 Cze 2018

„Perypetie 2018’’ – Przegląd Szkolnych Inscenizacji Teatralnych

0 Komentarzy

„Perypetie 2018’’ – Przegląd Szkolnych Inscenizacji Teatralnych już za nami.

Na szczęście odbył się bez większych perypetii… .

Wszystkie zespoły, które wzięły udział w przeglądzie, zostały nagrodzone zaproszeniem na warsztaty teatralne organizowane przez Teatr Miejski
w Gliwicach, ponadto zespoły, które zdobyły pierwsze miejsca wraz z warsztatem będą miały pamiątką w formie fotoreportażu. Za miejsca na podium uczniowie zostali nagrodzeni zaproszeniami na wybrany przez nich spektakl w nowym sezonie teatralnym.
W przeglądzie wzięło udział 13 zespołów, które prezentowały się z dwóch kategoriach: klasy 1-3 oraz klasy 4-7. Wszystkim zespołom serdecznie dziękuję za udział.

A oto najlepsi:
Kategoria 1-3
I miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4, „Teatrzyk z klasą”, (Anna Syrica) spektakl „Jaś i Małgosia”; 14 osób
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 18 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 8, Koło teatralno-gwarowe, (Joanna Stępień), spektakl „Bawimy się w tijater”; 11 osób
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 41, Koło Teatralne SP41 (Irena Ciosk) spektakl „Bajka o Babci
i Czerwonym Kapturku”; 12 osób
Kategoria 4-7
I miejsce Szkoła Podstawowa nr 18 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 8 (Joanna Czekańska, Teresa Pasierb) „Przygoda Gąski”; 17 osób
II Szkoła Podstawowa nr 5 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3, Szkolne Koło Teatralne „Scena” (Monika Ballas) spektakl „Poczekalnia” ; 11 osób
III Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7, „Dziesiątka pod maską” (Małgorzata Haładus, Bartłomiej Jonda) spektakl „Próba lotu – o sile dziecięcej wyobraźni”; 7 osób

Nagrody dodatkowe
Wyróżnienie za plastykę sceny i podjęcie ważnego tematu, jakim jest troska o naszą planetę
Zespół Szkół Ogólnokształcących Specjalnych nr 7, „Bajkowy Teatrzyk” (Anna Kupilas, Iwona Korgól, Małgorzata Latos, Alicja Okuń) spektakl „Kosmiczna wędrówka”
Wyróżnienie za kostiumy w spektaklu
Szkoła Podstawowa nr 27, Kółko teatralne „Badacze historii” (Danuta Kaliszan) „Prawdziwa historia”

Zmagania konkursowe trwały od 25 – 28 maja 2018 r. W Szkole Podstawowej nr 23, w której odbywał się przegląd, zagościły postaci z wielu znanych i lubianych bajek. Odwiedzili nas między innymi: Smerfy, Czerwony Kapturek, Czarownice, Jaś i Małgosia, Gąska Mała, która mamy nie słuchała, Pan Twardowski, który po raz kolejny przechytrzył Mefistofelesa, kózki, które o mały włos zostałyby zjedzone przez wilka, ale dzięki sprytowi mamy – kozy zostały ocalone. Czas akcji i przestrzeń dynamicznie ulegały zmianom z bajkowego lasu przenosiliśmy się do przeszłości, następnie przychodnianej poczekalni, podróżowaliśmy w kosmosie. Bogactwo pomysłów na przedstawienie było zachwycające.

Najlepsze zespoły zaprezentowały się 12 czerwca podczas Gali Finałowej na scenie Teatru Miejskiego w Gliwicach przed najmilszą publicznością – na widowni zasiedli rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, bliskie osoby. Występy udały się wspaniale, a występ na tak dużej scenie wymaga profesjonalnego aktorstwa….. Nim młodzi adepci gry aktorskiej wybiorą drogę swojego dorosłego życia, dobrze że mają teatr i kochających go nauczycieli, dzięki którym mogą rozwijać swoje pasje. A rola teatru w życiu młodego człowieka nie jest do przecenienia.
Serdecznie wszystkim gratulujemy!!!! I zapraszamy na kolejne „Perypetie”

[do góry]
Skip to content