19 Maj 2018

W dniu 24 kwietnia 2018 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odbyła się IV już edycja międzyszkolnego konkursu gastronomicznego dla gimnazjalistów Mini Mastechef. W zmaganiach wzięło udział 12 dwuosobowych zespołów z gimnazjów i szkół podstawowych z Gliwic. Gimnazjum nr 2 reprezentował zespół w składzie: Lara Krzystkiewicz i Dawid Tomczak.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji były naleśniki. Uczniowie mieli za zadanie przygotować dwie porcje wylosowanej wcześniej potrawy. Nasz zespół wylosował naleśniki pszenne z nadzieniem orzechowym, polane pyszną mleczną czekoladą. Dzielnych zawodników wspierali radą i pomocną dłonią starsi koledzy – uczniowie klas gastronomicznych z CKZiU nr 1.

Po zaciętej walce, która trwała do ostatniej minuty, komisja wyłoniła zwycięzców konkursu. Oceniano wygląd potrawy, estetykę podania i oczywiście smak. Zwycięzcami okazała się drużyna nr 2 w składzie Mateusz Nowak i Marceli Lewicki uczniowie z Gimnazjum nr 4 pod kierownictwem Kasandry Schmidt z klasy 3 bu. Uczniowie zrobili naleśniki jaglane nadziewane szpinakiem. Kolejny Mini Masterchef już za rok. Może wtedy nam się uda wygrać?

mgr Ewa Pasternak

[do góry]
Skip to content