25 Kwi 2018

25 kwietnia 2018 r. odbył się III konkurs „Kulturalny Polak”, organizowany przez Zespół ds. Integracji ZSO nr 5. W tym roku w zabawie udział wzięły cztery 4-osobowe zespoły z II i III klas integracyjnych z Gimnazjum nr 4 w Zabrzu i naszego Gimnazjum nr 2.

Zabawa połączona była z nauką dot. znajomości obyczajów, form towarzyskich i reguł grzecznościowych i umiejętności postępowania w życiu i radzenia sobie w różnych sytuacjach. Uczniowie rozwiązywali zadania dotyczące znajomości savoir-vivre, m.in.:

– komunikacji z ludźmi,

– form w sytuacjach oficjalnych i towarzyskich,

– wyglądu i właściwego ubioru,

– używania poprawnych form językowych,

– zachowania się w szczególnych sytuacjach.

Wszyscy uczniowie otrzymali poczęstunek i nagrody ufundowane przez Urząd Miejski w Gliwicach i Radę Rodziców naszej szkoły.

Zachęcamy młodzież do przeprowadzenia podobnych konkursów w swoich klasach i szkołach, ponieważ znajomość zasad savoir-vivre jest jednym z wyznaczników kultury osobistej człowieka.

[do góry]
Skip to content