13 Kwi 2018

Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu

0 Komentarzy

Dnia 13.04.2018 r. wybrani uczniowie pierwszych i drugich klas naszego liceum uczestniczyli w drugich warsztatach w ramach Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu – projektu Klubu Jagiellońskiego. Jego celem jest  łączenie tradycji z nowoczesnością, pielęgnacja kultury pamięci, przygotowywanie do samorządności i promowanie patriotyzmu gospodarczego.

Podczas spotkania  młodzież wzięła udział w symulacji obrad Rady Miasta. Uczestnicy wcielili się w role prezydentów, radnych oraz najważniejszych osób zarządzających miastem. W trakcie zajęć uczniowie prowadzili negocjacje z inwestorem, poznali tajniki budżetu miejskiego, a także uświadomili sobie jak ważna jest współpraca i kooperacja. Mieli również okazję zastanowić się nad realnymi potrzebami  lokalnych społeczności i wypracować projekt społeczny, który będzie realizowany po zakończonych warsztatach.

[do góry]
Skip to content