25 Mar 2018

Wydarzenia kulturalne w Willi Caro

0 Komentarzy

14 marca klasa 7b uczestniczyła w wykładzie pani Moniki Bartlik z Instytutu Pamięci Narodowej, która przybliżyła wszystkim postać niezłomnego żołnierza rotmistrza Witolda Pileckiego. W pięknej sali wykładowej Willi Caro Pani Bartlik przedstawiła różne opinie historyków o poszczególnych etapach życia bohaterskiego żołnierza i udostępniła nieznane zdjęcia ze zbiorów prywatnych rodziny. Aż trudno było uwierzyć, że jeden człowiek mógł dokonać tylu heroicznych czynów.
Po wykładzie uczniowie odwiedzili jeszcze jedno miejsce w tym muzeum, a mianowicie „Czytelnię Sztuki”, w której do końca miesiąca znajduje się wystawa fotografii Wojciecha Plewińskiego – twórcy legendarnych okładek w tygodniku „Przekrój”. Najwięcej emocji budził dziecięcy wózek z roku 1957 oraz piękna sukienka z lat 60 na jednej z aktorek krakowskiej „Piwnicy pod Baranami”. Dziewczynki stwierdziły, że wcale się nie zestarzała i jak najbardziej jej krój wpisuje się w aktualną modę…

[do góry]
Skip to content