23 Kwi 2017

Już po raz trzeci nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile”, zainicjowanej pięć lat temu przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

W 74. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim uczennice klas I „a i I „b”: Daria Czajkowska, Justyna Gontarz, Wiktoria Ozych, Roksana Piątek i Anita Trzuskowska, przy wsparciu Natalii  Teski i koordynatorek: p. Małgorzaty Kupisz i p. Bogusławy Pilarz, wykonały i rozdały, mimo niesprzyjającej aury, ponad trzysta żonkili w szkole i na osiedlu Sikornik.

Żonkile są symbolem pamięci o tragicznych wydarzeniach, które rozegrały się w dniach 19 kwietnia – 16 maja 1943 r.  w getcie warszawskim, bo „pamięć to życie” – przypomina Agnieszka Holland, jedna z tegorocznych ambasadorek akcji.

[do góry]
Skip to content