04 Kwi 2017

W dniu 04.04.2017 roku w naszej szkole odbyła się impreza pt. „Sport inaczej”. Była to już czwarta edycja tej formy zabawy sportowo-intelektualnej.

W zabawie uczestniczyła młodzież z klas integracyjnych Gimnazjum nr 2.  Obecnie w szkole mamy cztery klasy integracyjne. Celem nadrzędnym tej imprezy w szkole jest integracja środowiska szkolnego, oraz ukazanie różnych form łączenia nauki z aktywnością sportowo-rekreacyjną.

Wspólnie spędzony czas na sali gimnastycznej w trakcie zabawy dostarczył jej uczestnikom wiele pozytywnych emocji. Każda klasa wystawiła drużynę składającą się z dziewcząt i chłopców. Wszyscy uczestnicy zabawy poszczególne zadania sprawnościowe i intelektualne starali się wykonać z jak największą dokładnością, zaangażowaniem oraz wykorzystaniem swojej wiedzy i umiejętności w pełnym zakresie.

Uczestnicy zawodów rywalizowali między sobą w zdaniach sprawnościowych, przeplatanych zadaniami intelektualnymi. Udzielanie poprawnych odpowiedzi na losowane pytania premiowane było dodatkowymi punktami. Poziom zadań był dostosowany do wiedzy uczniów z poszczególnych klas. Losowane pytania dotyczyły wiedzy ogólnej z zakresu sportu, zdrowego odżywiania oraz biologii.

Wyniki klasyfikacji końcowej przedstawiają się następująco:

I           miejsce         zdobyła        klasa 2 b

II         miejsce         zdobyła        klasa 2 a

III        miejsce         zdobyła        klasa 3 a

IV        miejsce         zdobyła        klasa 1 a

Ze sportowym pozdrowieniem.

[do góry]
Skip to content