21 Lut 2017

„Z frazeologią na co dzień”, czyli Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

0 Komentarzy

21 lutego w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego grupa projektowa klasy II „s” (w składzie: Kacper Kuczera, Michał Radecki, Dariusz Sulma,  Oskar Wala, Przemysław Walecki) zorganizowała w ramach szkolnych obchodów konkurs „Z frazeologią na co dzień”. Uczniowie przygotowali plakaty, ulotki informacyjne, dyplomy, prezentację multimedialną i zadania konkursowe.

Do konkursu zaprosili trzyosobowe drużyny reprezentujące poszczególne klasy Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 i Gimnazjum Sportowego, czyli osiem zespołów, a do jury: p. Halinę Kranz, p. Annę Wojtanowską i p. wicedyr. Krzysztofa Mączyńskiego.

Uczniowie, po obejrzeniu prezentacji o związkach frazeologicznych, rozwiązywali w grupach siedem zadań konkursowych. Zdobyte punkty wyłoniły trzy drużyny nagrodzone dyplomami:

I miejsce – klasa III „s” : Oskar Kachel, Paweł Polak, Mateusz Walkowiak,
II miejsce – klasa I „b” : Martyna Drożdż, Dominika Filosek, Dawid Kluba,
III miejsce – klasa III „a” : Elżbieta Dobosz, Jakub Urbaniak, Wiktor Wacek.

Uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że wzbogacili swoją wiedzę polonistyczną.

koordynator projektu
Małgorzata Kupisz

[do góry]
Skip to content