15 Lut 2017

Klasa I „a” w MIEŚCIE MUZYKI UNESCO, czyli w KATOWICACH

0 Komentarzy

15 lutego uczniowie klasy I „a” gimnazjum odwiedzili Katowice, jedno z Miast Kreatywnych UNESCO – Miasto Muzyki. Celem ich wizyty w Katowicach, bo właśnie o tym mieście mowa, były dwa znakomite obiekty architektoniczne i kulturalne.

Najpierw uczniowie zwiedzili CINiBĘ – Centrum Informacji Naukowej i Bibliotekę Akademicką – drugą, co do wielkości zbiorów po Bibliotece Śląskiej, taką placówkę w regionie i odbyli warsztaty nt. „Sztuka szukania – w labiryncie Internetu”. Później udali się do tzw. Strefy Kultury między Spodkiem a Muzeum Śląskim, by w znakomitej siedzibie NOSPR-u wziąć udział w koncercie muzyki symfonicznej „Muzyka w muzyce”. Koncert dla młodzieży prowadziła sama Pani Dyrektor Joanna Wnuk-Lazarowa, a wystąpiła orkiestra pod batutą młodego angielskiego dyrygenta Edwarda Farmera i pianista, jeszcze uczeń szkoły muzycznej, Mateusz Krzyżowski. W programie znalazły się kompozycje Bacha, Prokofiewa, Elgara i Strawińskiego.

Pełni wrażeń, w promieniach prawie już wiosennego słońca, wrócili do Gliwic.

                                                                                   wych. klasy I „a”
Małgorzata Kupisz

[do góry]
Skip to content