23 Paź 2016

7 października 2016 r. kilku uczniów naszej szkoły wyruszyło na warsztaty dotyczące przedsiębiorczości oraz organizacji pracy. Zostały one zorganizowane przez pracowników zakładu Opla w Gliwicach.

Spotkanie rozpoczęliśmy od przedstawienia grup, a także obejrzenia filmu dotyczącego przepisów BHP w czasie naszych zajęć.

Czas przeznaczony na warsztaty był dość długi, a dzięki temu pozwolił nam na twórcze podejście do tematu, dyskusję i wyciąganie wniosków. Nasze zadanie polegało na takim zorganizowaniu stanowiska pracy, abyśmy według podanych norm i czasu wytworzyli jak najwięcej produktów. Tym razem ,,bawiliśmy się” w konstruowanie samolotów z papieru. Dwie rundy warsztatowe uświadomiły nam, że organizacja pracy i samodoskonalenie to najważniejsze punkty w każdym dążeniu do sukcesu.

Niestety, rywale z innej szkoły wyprodukowali więcej samolotów od nas. Na koniec warsztatów wszyscy otrzymaliśmy drobne upominki, a także mieliśmy okazję obejrzeć halę produkcyjną i zobaczyć, jak od początku do końca tworzy się samochód.

[do góry]
Skip to content