18 Wrz 2016

Wrzesień w Radiostacji Gliwice

0 Komentarzy

W ramach akcji Muzeum w Gliwicach „Wrzesień w Radiostacji” klasa I „a” Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 uczestniczyła 16 września br. w lekcji muzealnej „Prowokacja gliwicka – zdarzenie, o którym miał usłyszeć świat”.

Tematem lekcji było ustalenie szczegółów prowokacji gliwickiej oraz analiza okoliczności zdarzenia z 31 sierpnia 1939 r. z wykorzystaniem historycznego miejsca. Prelekcja wzbogacona została prezentacją multimedialną i projekcją filmu „Uwaga! Tu Gliwice”.

Na zakończenie uczniowie dowiedzieli się o współczesnej funkcji Radiostacji Gliwice jako zabytku i obiektu na Szlaku Zabytków Techniki.

                                                                                                                 wychowawca klasy
Małgorzata Kupisz

[do góry]
Skip to content