05 Gru 2015

XVI Paraspartakiada Śląska i Zagłębia

0 Komentarzy

26 listopada 2015 r. nasze koleżanki i koledzy reprezentowali szkołę na XVI Paraspartakiadzie Śląska i Zagłębia.

Adresatami Paraspartakiady były dzieci i młodzież niepełnosprawna pochodząca ze szkół, ośrodków szkolno-wychowawczych, placówek zajmujących się osobami niepełnosprawnymi, organizacji pozarządowych, fundacji, itp.

Ceremonia otwarcia była bardzo uroczysta: powitano gości i drużyny uczestniczące w Paraspartakiadzie, wręczono Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej, przemówili  honorowi patroni Paraspartakiady, a wszystkim uczestnikom zawodów  wręczono pamiątkowe medale. Zapalono  znicz i wszystkie ekipy sportowe wzięły udział w uroczystym przemarszu.

Wreszcie rozpoczęto konkurencje sportowe. Zawodnicy rywalizowali na torze przeszkód oraz w konkursie rzutów do kosza.

Dodatkowe  konkurencje indywidualne były przeznaczone dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich: wyścig po torze przeszkód, rzuty do celu.

W przerwach między poszczególnymi konkurencjami sportowymi zawodnicy byli zabawiani występami artystycznymi oraz uczestniczyli w loterii z nagrodami.

Wszyscy nasi reprezentanci zaprezentowali się wzorowo, a Dominika z klasy 1a Gm i Jasiek z 2A LO wrócili do Gliwic z pucharami.

Gratulujemy!

[do góry]
Skip to content