18 Maj 2015

Dzień Dobrych Uczynków

0 Komentarzy

Obchody Dnia Dobrych Uczynków to już tradycja w naszej szkole. W tym dniu uczniowie gimnazjum i liceum rozdają upieczone przez siebie ciasta mieszkańcom Sikornika.

Także w tym roku 18 maja społeczność szkolna chętnie wzięła udział w tej akcji. Oprócz obdarowywania mieszkańców osiedla smakołykami, każda klasa przygotowała plakaty okolicznościowe, które zostały zawieszone w budynku szkoły.

Najważniejszym wydarzeniem tegorocznego Dnia Dobrych Uczynków była impreza „Ścieżka zdrowia przedszkolaka”, przygotowana dla przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 29. Nasi goście musieli wykazać się wiedzą z dziedziny ekologii dot. segregacji śmieci i zdrowego stylu życia. Przeszli szybki kurs pierwszej pomocy oraz odbyli krótką wędrówkę po anatomii człowieka. Całość uzupełniły zawody sportowe oraz rozwiązywanie łamigłówek i tworzenie origami.

Dzieci wykonały własnoręcznie serca z masy solnej, które zapewne wręczyły potem swoim mamom w dniu ich święta.

Ogromnym powodzeniem cieszyły się zajęcia ze sportowcami z Gimnazjum Sportowego.

Ostatnim elementem wspólnej zabawy był pokaz aerobiku uczennic gimnazjum i wspólny trening.

Na zakończenie zabawy nasi goście otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne nagrody.

[do góry]
Skip to content