26 Lut 2015

Festiwal Języka Ojczystego

0 Komentarzy

Klasa II b Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 brała aktywny udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego (21 lutego), ponieważ Oddział Katowicki Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego po raz pierwszy zaprosił do udziału w warsztatach i sesjach naukowych uczniów gimnazjów i liceów.

17 lutego na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach uczniowie uczestniczyli w specjalnie dla nich przygotowanych przez studentów drugiego roku filologii polskiej warsztatach dotyczących związków frazeologicznych. Natomiast 26 lutego w auli inteligentnego i nagrodzonego w 2004 r. Grand Prix w konkursie Architektura Roku Województwa Śląskiego budynku Wydziału Teologicznego mieli okazję wzięcia udziału w panelu dyskusyjnym – Co z tym ojczystym? prowadzonym przez ekspertów.

Pracownicy naukowi Uniwersytetu Śląskiego mówili o istocie języka, o zmianach zachodzących w języku w związku z rozwojem medialnym i o szacunku, jakim powinniśmy darzyć język ojczysty. Głos zabierali również studenci z Ukrainy, Brazylii i Kazachstanu, którzy uczą się i zgłębiają tajniki polskiej mowy właśnie w Katowicach.

Udział w Festiwalu Języka Ojczystego był cennym doświadczeniem zarówno dla uczniów, jak i ich nauczycieli.

[do góry]
Skip to content