20 Lut 2015

Dni Gliwickich Młodych Naukowców

0 Komentarzy

Uczniowie klasy III b Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 wzięli udział w uroczystości podsumowania projektu Dni Gliwickich Młodych Naukowców, która odbyła się 20 lutego w Centrum Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Czteromiesięczne działania prowadzone przez Gimnazjum nr 3, ZSO nr 1 i ZSO nr 11 wśród przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów zostały zakończone uroczystym wręczeniem nagród najlepszym uczniom i szkołom uczestniczącym w projekcie. Podczas gali swoją ofertę edukacyjną przedstawiła Politechnika Śląska, można było podziwiać wystawę prac pokonkursowych i zdjęcia z drugiej edycji projektu, a także bolidy i drony zaprojektowane i wykonane przez studentów. Były też zagadki logiczne z matematyki i ekscytujące pokazy z chemii i fizyki, po których wszyscy poczuli się naukowcami.

Uczniowie naszych gimnazjów też uczestniczyli w konkursach interdyscyplinarnych łączących zagadnienia matematyczne, fizyczne, geograficzne, chemiczne i biologiczne w ramach Naukowej Ligi Szkół Gimnazjalnych.

[do góry]
Skip to content