17 Sty 2015

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Marceli Pach

0 Komentarzy

W dniu 13 stycznia 2015 r. odbyło się spotkanie stypendystów Prezesa Rady Ministrów z Zastępcą Prezydenta Miasta Gliwice Panem Krystianem Tomalą i Naczelnikiem Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Gliwicach Panem Mariuszem Kucharzem.

Wśród nich była również uczennica naszego liceum Marcela Pach.

Marcela jest uczennicą klasy III w VIII Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi w Gliwicach. W tym roku szkolnym otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów. Jest osobą silną, ambitną, uśmiechniętą i pełną wiary w przyszłość, pomimo swej niepełnosprawności. Jej ulubione przedmioty to język polski, historia i języki obce.

Z zamiłowania pisze wiersze. Jej plany na najbliższą przyszłość to zdanie matury i dostanie się na wymarzone studia. Chciałaby wykonywać pracę, dzięki której będzie mogła pomagać innym ludziom. Na co dzień udowadnia, że osoba niepełnosprawna też może odnosić sukcesy, mimo że musi na to pracować dłużej i ciężej.

[do góry]
Skip to content