13 Gru 2014

Wirtualnie w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie

0 Komentarzy

Uczniowie klasy III „a” i III „b” Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w lekcji online prowadzonej na żywo przez Marię Seweryn i Macieja Orłosia z niezwykłych wnętrz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.

Lekcja „Opowieść o Żydach polskich” została przygotowana w związku z planowanym na 28 października 2014 roku oficjalnym otwarciem wystawy stałej będącej jedyną na świecie ekspozycją opowiadającą o 1000-letniej historii Żydów polskich. W ośmiu galeriach ukazuje fascynujące dzieje społeczności żydowskiej w naszym kraju. W trakcie lekcji uczniowie poznali wystawę: przenieśli się do XVI-wiecznego Krakowa, stanęli pod zdobnym sklepieniem XVII-wiecznej synagogi w Gwoźdźcu i trafili na zatłoczoną ulicę międzywojennej Warszawy. Uczniowie przeszli też przez galerię opowiadającą o Holokauście.

Udział w lekcji uczniów naszego gimnazjum potwierdza certyfikat uczestnictwa zamieszczony poniżej.

2014 - Lekcja online

[do góry]
Skip to content