15 Lis 2014

Wizyta w MBP i ekslibris ZSO nr 5

0 Komentarzy

W listopadzie 2014 r. uczniowie klas 3A i 3B VIII LO odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Gliwicach. Zapoznali się ze sposobem poszukiwania potrzebnych informacji w katalogach kartkowych i elektronicznych oraz poruszania się w poszczególnych działach biblioteki.

Ponadto zwiedzili wystawę zorganizowana z okazji X Międzynarodowego Konkursu Graficznego na Ekslibris Gliwice 2014. Konkurs miał na celu przegląd i prezentację najnowszych osiągnięć w dziedzinie ekslibrisu. Na konkurs wpłynęło 2261 prac 661 artystów z 49 krajów.

Przy okazji przypomnijmy sobie jaki ekslibris mamy w naszej szkolnej bibliotece. W roku szkolnym 2008/2009 zorganizowano konkurs na najładniejszy ekslibris. Spośród 42 prac jury wybrało 5 najciekawszych. Za najbardziej oryginalny uznało ekslibris autorstwa uczennicy klasy 2c Gimnazjum Katarzyny Stanek. Zwycięska praca zgodnie z regulaminem konkursu stanowi ekslibris naszej szkolnej biblioteki. Ekslibris ten zdobi książki z księgozbioru podręcznego.

[do góry]
Skip to content