23 Maj 2014

Uczniowie klasy IIIb Gimnazjum Nr 2 w Gliwicach: Agnieszka Bednarczyk, Aleksandra Styk, Weronika Śliwa, Angelica Zawiła, Martyna Wójcicka, Krzysztof Jarlak, Paweł Zdziebło pod opieką p. Dominiki Womela­Rynkar i p. Barbary Smolnik wzięli udział w obchodach Dnia Europy.

Projekt był skierowany do uczniów gimnazjum z Gliwic i okolic. Każdą szkołę reprezentowała 7­osobowa drużyna, której zadaniem było przygotowanie stanowiska i prezentacja na temat jednego z krajów UE.

Nasza szkoła prezentowała Włochy, na stoisku można było skosztować tiramisu oraz włoską pizzę. Stoisko zdominowały trzy kolory symbolizujące włoską flagę: zielony, biały i czerwony, znalazły się tam również piękne maski z karnawału weneckiego oraz liczne zdjęcia i pocztówki pokazujące najpiękniejsze włoskie zakątki.

Uczniowie brali udział w interaktywnym Euroquizie oraz w grze planszowej na żywo, wszystkie konkurencje zostały atrakcyjnie nagrodzone.

[do góry]
Skip to content