28 Kwi 2014

28 kwietnia 2014 r. na Cmentarzu Centralnym w Gliwicach, odbyło się doroczne „Spotkanie Pokoleń”.

W uroczystościach zorganizowanych dla uczczenia pamięci ofiar „Marszu Śmierci”, więźniów politycznych hitlerowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau i jego filii w Gliwicach, pomordowanych w styczniu 1945 r. przez konwojentów z SS, wzięli udział m.in. przedstawiciele samorządu miasta oraz młodzież z gliwickich szkół. Uczniowie mieli okazję poznać historię tragicznych wydarzeń, do których doszło w końcowym okresie II wojny światowej.

Inicjatorami spotkania pokoleń są gliwickie oddziały trzech ogólnokrajowych organizacji – Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych oraz Towarzystwa Opieki nad Oświęcimiem, a także Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich i Miasto Gliwice.

[do góry]
Skip to content