04 Kwi 2014

24 marca 2014 r. odbył się finał Akademii Zdrowia – imprezy pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gliwice i Dyrektor Delegatury Gliwickiej Kuratorium Oświaty w Katowicach, którą nasza szkoła przygotowała we współpracy z Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich.

Podczas uroczystości podsumowano liczne działania, które miały miejsce na terenie szkół. Były to między innymi: odbywający się w Gimnazjum nr 3 Nocny Maraton Zdrowia oraz konkurs słownikowo – frazeologiczny „Językowy bigos, czyli kuchenne rewolucje”, a w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 konkurs kulinarny „Ugotowani na zimno”.

Imprezą towarzyszącą Akademii Zdrowia były konkursy: dla przedszkoli „W małym ciele zdrowy duch” i szkół „Zdrowie w plecaku”. Konkurs w trzech odsłonach adresowany był do uczniów wszystkich typów szkół. Uczniowie podstawówek, mieli zaprezentować własną twórczość poetycką. Rywalizowali w konkurencji „Drugie śniadanie wierszem pisane” oraz „Moje drugie śniadania” – komiks. Natomiast uczniowie gimnazjum mieli za zadanie przygotować ofertę turystyczną kilkudniowej wycieczki, na która mogłaby się wybrać ich klasa. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy wzięli udział w konkursie, przygotowali film promujący zdrowy styl życia.

Konkursy zostały przeprowadzone we współpracy z Wydziałem Zdrowia Spraw Społecznych Miasta Gliwice, a ich celem była edukacja prozdrowotna.

Imprezę uświetniły występy zaproszonych gości. Dietetyk – pan Grzegorz Zydek – przedstawił zasady zdrowego odżywiania się. Zaproszeni sportowcy: Lidia Fidura (mistrzyni Polski w boksie kobiet) i jej trener Henryk Wilk, Dariusz Dudek (piłkarz i trener Piasta Gliwice) mówili o blaskach i cieniach kariery sportowej, zachęcali młodzież do aktywnego i zdrowego trybu życia.

Na zakończenie, aby pokazać, że temat zdrowego stylu życia jest również bliski nauczycielom przedstawili oni specjalnie dla nagrodzonych uczniów dwa krótkie przedstawienia. Pierwsze, oparte na „Kubusiu Puchatku” opowiadało o wędrówce mieszkańców Stumilowego Lasu w poszukiwaniu Bieguna Północnego, natomiast drugie, które stworzone w oparciu o wiersze J. Brzechwy zachęcało do zachowania higieny na co dzień.

Uwieńczeniem dnia poświęconego zdrowiu był wykład pani Anny Bogacz – psycholog pracującej w ZSO 5 – na temat problemów z odżywianiem się.

Wyniki konkursu „Akademia Zdrowia”

Występ nauczycieli „Kubuś Puchatek”

I miejsce w kategorii „Film”

II miejsce w kategorii „Film”

[do góry]
Skip to content