23 Mar 2014

Chorzów Cup 2014. Piast Gliwice najlepszy

0 Komentarzy

W Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim Miast Partnerskich Chorzowa, na boisku ze sztuczną nawierzchnią Stadionu Śląskiego, najlepsi okazali się szesnastolatkowie z Piasta Gliwice, którzy po remisie 0:0 w finale, w rzutach karnych wygrali 3:1 z SMS-em Łódź. Trzecie miejsce wywalczyli gospodarze, Klub Sportowy Stadion Śląski.

W dwudniowym turnieju uczestniczyło 8 zespołów chłopców urodzonych w roku 1998 i młodszych, w tym jeden zespół zagraniczny, FC Tarnopol z Ukrainy. Po sobotnich spotkaniach w grupach, w niedzielę rozegrano mecze o poszczególne miejsca. Nie zabrakło w nich zaciętości i emocji.

Dwukrotnie o wyniku końcowym decydowały serie rzutów karnych. Najpierw w półfinale Zagłębie Sosnowiec, po bezbramkowym remisie, przegrało w rzutach karnych 1:3 z SMS-em Łódź. Takim samym wynikiem po serii rzutów karnych zakończył się finał, w którym, tym razem Łodzianie ulegli Piastowi Gliwice. Gliwiczanie dołączyli do rozgrywek w turnieju w ostatniej chwili po wycofaniu się Podbeskidzia Bielsko-Biała, ale i tak okazali się najlepsi.

Najlepszy strzelec: Denis Gojko – Piast Gliwice – 4 bramki,

Źródło: http://gliwice.naszemiasto.pl/

[do góry]
Skip to content